TSC Judo Turnov poprvé vítězem Samurajské katany

21.11.2011 11:24

Historické vítězství turnovských mladých judistů v Samurajské  Kataně

 

20. listopadu 2011 se konalo III.kolo "Ligy žáků o Samurajskou katanu" za účasti 161dětí ze 14-ti oddílů a klubů z pěti krajů ČR.   Turnaj se konal v areálu Tipsport arény v Liberci. Z našeho oddílu soutěžilo 31 dětí  pod vedením trenérů  Kláry Volfové, Trpišovské, Jana Maliny a Aleše Bartoše, soutěž rozhodovali Jiří Vele, Jiří Vydra-STK a František Rudolf.

 

Celé družstvo podalo kolektivní vynikající výkon završený historickým vítězstvím v této 3kolové soutěži za 20 let jejího konání.

 

V této soutěži závodí chlapci a dívky dohromady vždy v příslušné věkové a váhové kategorii.

Medailová a bodovaná umístění našich žákyň a žáků : *výsledky jsou vždy v příslušné váhové a věkové kategorii *                                         

 

Kategorie „koťat“ 7- 8mi letých :

2.místo : Julie Zárybnická , Petr Reiniš, Filip Mikule, Matěj Šorf

3.místo :  Šimon Kendík, David Cerman, Lukáš Melíšek, Tomáš Klátik

 

Kategorie „mláďat“ 9 – 10ti letých :

1.místo : Lukáš Jansa

2.místo : Tomáš Krajčovič, Michal Syrotiuk, Matyáš Židů

3.místo : Klára Volfová           

4.místo : Šimon Colan  

 

Kategorie mladší žáci a žákyně  11 – 12ti letých :

1.místo :  Andrea Prokorátová, Jakub Sucharda ,  Vojtěch Kutek

2.místo :  Lukáš Jágr ,  Ilja Porokh

3.místo :  Tomáš Márk        

4.místo : Alex Richter, Dominik Fric

 

Kategorie starší žáci a žákyně  13 – 14ti letých :

1.místo : Tomáš Rieger

2.místo :  Aneta Ječná,  Jan Pilař 

3.místo :   Petra Hájková

 

Celkové hodnocení oddílu Judo TSC Turnov v  pořadí družstev za celý ročník  2011:

Mláďata:   3.místo - 88 bodů;  Mladší žáci: 1. místo - 120 bodů; Starší žáci: 1. místo - 55,5 bodů

 

Celkové pořadí družstev:

1.místo: TSC Turnov - 263,5 bodu

 2. - 3. místo: JC Liberec a SKP Judo Jičín - 199 bodů

4. místo: JK Jablonec n. N. - 181,5 bodu  

5. místo: Judo Č. Třebová - 137 bodů 

    

Nejlepší výkon z koťat podali J.Zárybnická, P.Reiniš, F.Mikule, z mláďat L.Jansa, Kl.Volfová, T.Krajčovič, M.Syrotiuk, z mladších žáků A. Prokorátová, J.Sucharda, V. Kutek, L.Jágr, T.Márk a ze starších žáků An.Ječná, J.Pilař a P.Hájková a bodoval i T.Rieger.

Naši mladí judisté a judistky pokořili i velké kluby jako : JC Liberec, SKP Judo Jičín, JK Jablonec , USK + Sparta Praha, Sokol Vršovice a kluby z Hradce Králové a Pardubic. Celkově se Samurajské katany ve třech soutěžních kolech zúčastnilo 500žáků a žákyň z 23oddílů a klubů z 5-ti krajů ČR.

Náš oddíl Judo poprvé získal za své vítězství putovní pohár Libereckého Krajského svazu Judo. V historii 52-let trvání oddílu se tak opět projevila dlouholetá práce všech trenérů a funkcionářů oddílu. Všichni z nich dělají svojí práci na úkor svého osobního volna, často i na úkor času, který by mohli věnovat rodině a bez nároku na finanční odměnu. Což je v současné době čím dál tím obtížnější. Výsledkem je i široká členská základna především těch nejmladších.

Výkonný výbor oddílu Juda přeje svým mladým nadějím a jejich trenérům J.Velemu, Kláře Volfové, Ivetě Trpišovské, Jiřímu Vydrovi, Janu Malinovi, Aleši Bartošovi a Lubomíru Mrázovi, aby tento vítězný pohár získali i v následujícím roce 2012.  

 

 

V Turnově 22.  listopadu 2011                                                                                           Jiří Vydra

                                                                                                                             za oddíl Judo TSC Turnov

 

 

První ochutnávka fotek zde.

 Celkové výsledky_rok_2011.xls (98,5 kB)