Rekordní účast na Samurajské kataně 9.4.2016 v Jičíně

28.04.2016 21:17

První kolo Ligy žákyň a žáků o Samurajskou katanu se konalo 9.dubna 2016 v Jičíně.      Tohoto turnaje se zúčastnilo neuvěřitelných 387dívek a chlapců od 7 do 14let z celkově 29oddílů a klubů z celé ČR.  Soutěž zajistil pořadatel SKP Judo Jičín s krásném prostředí velké sportovní haly v Jičíně na 4tatami.

I když naši mladí judisté neměli z celkového počtu závodníků velké zastoupení startovalo za náš oddíl judo TSC Turnov 38dívek a chlapců. Poprali se v soutěži družstev skvěle. Pro řadu z nich to byl první turnaj i zkušenost se závodním judem.

Výsledky jednotlivců a družstev:

V kategorii 11-ti – 14-ti letých jsme obsadili skvělé  2.místo  za JK Jablonec.

V kategorii 7 – 10ti letých jsme se umístili na 9.místě.

Rádi bychom vyzdvihli výsledky těch nejlepších z našeho oddílu Judo.

1.místa a zlatou medaili získali :

 Klára Volfová a Lucie Zárybnická. Julie Zárybnická,neměla ve své váze soupeřky a startovala s chlapci, kde porazila všechny 4soupeře. Tyto závodnice mají konstantně skvělé výsledky i medaile z Přeboru ČR.

Aneta Táborská a Ludmila Kostnarová získali také zlaté medaile a jsou nadějí pro náš oddíl.

2.místa a stříbrnou medaili získali :

 Matěj Hyka, Petr Reiniš, David Cerman a Filip Melíšek.

3.místa a bronzovou medaili získali :

 Daniel Vítek, Anna Schneiderová, Julie Ponikelská a Matyáš Židů.

Koučující trenéři Klára Volfová, Jakub Mareš, Aleš Bartoš, Jan Zárybnický a Renata Jáglová i ostatní měli ze svých svěřenců radost.

Druhé kolo proběhne 21. Května v Liberci, pořadatelem je oddíl Judo SK JLiberec.

Závěrečné 4.kolo proběhne 19.11. u nás v Turnově.           Tak nás přijďte podpořit.

Petra Krchová a Jiří Vydra