Ing.Pelantová Věra zemřela 12.5.2018

15.05.2018 19:53

Vážení přátelé,

Život přináší nejen zprávy pěkné, ale bohužel i ty jimž se nechce věřit. Jednou z těch druhých je i ta, že v sobotu 12. května zemřela ve věku 60. let Ing. Věra Pelantová.

Věřin judistický život začal již na studiích v Praze. Po absolvování Vysoké školy nastoupila do oddílu TSC (tehdy ještě TJ) v Turnově.    Svojí radou a pomocí pomáhala i v Semilech, odkud pochází a kde v té době začínal fungovat judistický oddíl.

V turnovském oddíle, kde prožila 25 let, zaznamenala i své největší judistické výsledky.    V soutěži jednotlivců získal řadu medailí na M ČR a M ČSSR. Byla členkou turnovského družstva, se kterým dvakrát zvítězila na Mistrovství ČSSR žen.       Jako členka reprezentačního družstva ČSSR vybojovala 5. místo na ME.

Současně se svojí závodní kariérou se začínala postupně věnovat i trenérské činnosti. V devadesátých letech opustila Semily a z pracovních důvodů se přestěhovala do Žďáru nad Sázavou, kde začala působit v tamním oddíle juda.      Později založila i vlastní klub - Sokol Žďár nad Sázavou, kde dosáhla největších trenérských výsledků. Jména jako Pulkrábek, bratři Knápkové a další jsou dosud v judistickém světě pojmem.

Postupně se začínala věnovat i funkcionářské kariéře. Mimo již zmíněnou činnost v oddíle byla ve VV krajského svazu na Vysočině, členkou VV Českého svazu, kde dlouhá léta vykonávala předsedkyni komise rozhodčích.  Byla zaměstnaná na svazu juda i jako ekonomka. Jako rozhodčí dosáhla kvalifikace mezinárodního rozhodčího A kategorie. Je nositelkou 6. danu.

Z uvedeného výčtu je zřejmé že v odchodu Věry Pelantové ztrácíme nejen obětavého a pracovitého judistického funkcionáře, ale pro nás, kteří jsme ji znali    je to ztráta osobní. Neboť Věra byla především výbornou kamarádkou.

 

  Čest její památce.

 

   Za TSC Turnov, trenér, kamarád Jirka Vele