Český pohár 16---17-32019 Jablonec

28.03.2019 22:03

ČESKÝ POHÁR JABLONEC PRO TURNOVSKÉ JUDISTY PŘINESL ZLATO A DVĚ STŘÍBRA

Českého poháru  v Jablonci 16.-17.3.2019 se zúčastnilo 1200  závodníků ze čtyřech zemí. Pořadatel JK Jablonec skvěle uspořádal tento kvalifikační turnaj, který proběhl na 7 tatami.

Za skupinu žáků, pod vedením Davida Korečka a Alexe Richtera, odjelo soutěžit na ČP v Jablonci nad Nisou celkem 5 závodníků. Ve váhové kategorii -34kg se do zápasiště postavil Matěj Hyka, který se třemi výhrami suveréně probojoval až do finále. Finálový boj skončil až v nastavení po 4 min, kde Matěj svému soupeři bohužel podlehl a obsadil tak krásné druhé místo. V kategorii -38kg nastoupil Hubert Kašák. Hubert absolvoval první těžké kolo, kde svého soupeře zdolal až v nastavení, v čase 6:16. Druhý zápas pro něj skončil vítěztvím po vyhlášení druhého wazari po skončení 2 min. V repasáží nedokázal proměnit svou šanci. Celkově tak obsadil poměrně pěkné 9. místo. V kategorii -42kg nastoupili Roman Truxa, který  po 2 dvou suveréních výhrach v prvních 40 vteřinách eliminoval své soupeře výrokem rozhodčího IPON.  Ve 3. kole kole Roman nezvládl situaci a turnaj pro něho skončil obsazením 11. místa. Poslední závodnicí byla Kateřina Burešová, která startovala ve váze do 44kg. V prvním kole Kateřina podlehla své soupeřce z Beskyd a tím pádem spadla do repasáží, kde se setkala s polkou Sobierajskou, kterou vyřadila po prvních 52 vteřinách se skóre IPON.  Ve finále oprav bohužel nezvládla svoji sokyni a obsadila tak celkově 7. místo v turnaji.

Nejlepší výkony z celé turnovské výpravy podaly v neděli v kategorii dorostu Julie Zárybnická, která získala zlato a  Lucie Zárybnická stříbrnou medaili. Přestože startovaly ve vyšších vahách potvrdily výbornou formu. Obě jsou českými reprezentantkami výběru ČR kadetů a čeká je nyní turnaj v ruské Tule.

 

26.3.2019

David Koreček , Jiří Vydra